Słomki bambusowe

Słomki bambusowe – alternatywa dla plastikowych słomek

Już wkrótce lato. Jest to czas drinków, lemoniady oraz owocowych koktajli. Wszystkie powyższe są oczywiście podawane z rurką jednorazową. Na szczęście istnieją także ciekawe alternatywy. Jednym z nich są właśnie wspomniane słomki bambusowe.

Oczywiście przy zamawianiu drinków możemy poprosić o niepodawanie słomki. Jednak to już nie to samo. Gdy brakuje nam słomki, to powinniśmy poprosić o słomkę wielorazową. Tutaj rodzi się pytanie jaką wybrać?

Na jaką słomkę wielorazową się skusić?

Nie tak dawno najpopularniejsze wydawały się być słomki ze stali nierdzewnej. Jednak wiele osób sobie nie potrafi wyobrazić picia ze słomki metalowej. Wydaje się, że mogą one przyjmować temperaturę napojów. W samolocie tego rodzaju słomek nie przewieziemy. Rurki szklane także do nas nie przemawiają. Dzieje się tak z uwagi, że łatwo w nich o uszkodzenie. W związku z tym warto się zdecydować na całkowicie naturalne oraz biodegradowalne słomki z bambusa.

Jakie wrażenia z użytkowania?

Pierwsze spotkanie z wielorazową słomką z bambusa jest naprawdę bardzo miłe. Słomki z bambusa są bardzo wygodne. Najważniejsze jest jednak to, że bambus nie zmienia smaku napoju oraz nie reaguje w żadnym stopniu na temperaturę. Nawet gdy stoimy osiem godzin w wodzie, to nie rozmięka oraz nie wchłania także zbyt dużego płynu. Pewnie może to być kwestia temperatury na dworze, ale słomki schną naprawdę bardzo szybko. Dla pewności trzeba będzie te wszystkie eksperymenty jeszcze sprawdzić w zimie.

Można także kupić słomki o różnych wielkościach. Słomki pokaźniejszych rozmiarów dużo lepiej się sprawdzają do napojów gęstych takich jak koktajle owocowe czy też smoothie. Z kolei słomki bambusowe wąskie nadają się idealnie do lemoniady oraz drinków alkoholowych.

A jak wyczyścić słomki bambusowe?

Wydawać by się mogło, że czyszczenie nie należy do najprzyjemniejszym. Jednak nie w tym przypadku. Będziemy naprawdę zadowoleni. Do słomek bambusowych wielokrotnego użytku najlepiej jest użyć czyścika, który zwykle do zestawu takich słomek jest dołączany. Poza nim wystarczy płyn do naczyń oraz oczywiście ciepła woda. Podobno przy piciu aromatyzowanych mocno napojów przemyć warto słomkę octem. Tak radzi większość producentów. Nie pozostaje nam nic innego jak wypróbować słomki bambusowe. Zdążyliśmy się już przekonać, że słomki plastikowe to naprawdę zło i należy ich unikać jak ognia. Plastik wkrótce zasypie naszą ziemię, a my swoim postępowaniem możemy do tego nie doprowadzić. Postępowanie każdego z nas ma duże znaczenie.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com