Słomki bambusowe

Słomki bambusowe – czy to dobra alternatywa dla plastiku?

Słomki bambusowe – czy to dobra alternatywa dla plastiku?

Plastikowe słomki, opakowania i butelki, zaśmiecają cały nasz kraj. Coraz więcej osób, jak i firm, stara się być EKO, rezygnując tym samym z reklamówek, ale i plastikowych słomek, które w popularnych restauracjach były dodawane do każdego napoju. Słomki bambusowe – czy są dobrą alternatywą dla plastiku?

Słomki bambusowe – czyli jakie?

Słomki bambusowe, jak sama nazwa na to wskazuje – wykonane są z bambusa. Do ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych chemicznych substancji czy kleju. Jedna słomka powstaje z jednego kawałka bambusa. Bambus z kolei jest rośliną, która bardzo szybko rośnie – nie potrzebuje żadnych nawozów. Na rynku znajdujemy coraz więcej ekologicznych alternatyw dla klasycznych, zaśmiecających oceany słomek – słomki bambusowe to nie tylko naturalne produkty, ale przede wszystkim wielokrotnego użytku. Są bezpieczne zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Zalety słomek bambusowych

Jak można się domyślić, największą zaletą słomek bambusowych jest fakt, iż są one przystosowane do wielokrotnego użytku. Nie musimy wyrzucać bambusowej słomki zaraz po wypiciu napoju – jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale także pozwalające zaoszczędzić nam trochę pieniędzy. Kolejną zaletą słomek bambusowych jest ich niezwykle proste mycie! Wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut, aby taką słomkę umyć. Schnie ona równie szybko.

Bambusowe słomki są trwałe – możemy używać ich przez średnio 6-8 miesięcy. Nie zmieniają smaku napoju ani nie miękną pod wpływem cieczy. Możemy stosować je zarówno do picia zimnych napojów, jak i ciepłych – takich jak herbata czy grzane piwo. Słomki bambusowe są lekkie i możemy zakupić je w różnych rozmiarach – świetnie nadają się na wyjście do kawiarni czy restauracji. Oprócz tego, że są przystosowane do wielokrotnego użytku, są biodegradowalne. Możemy wyrzucać je do kontenera na odpady organiczne.

Słomki bambusowe – czy warto?


Zdecydowanie warto przerzucić się na słomki bambusowe – są one ekologiczne, bezpieczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Nie kosztują wcale dużo. Każdy tak naprawdę krok do przodu w kierunku życia less waste jest ważną i dużą zmianą nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszego środowiska. Właściwości słomek bambusowych powinny doceniać nie tylko prywatne osoby, ale przede wszystkim właściciele restauracji i barów, którzy dodają do napojów miliardy plastikowych słomek dziennie.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com