Słomki bambusowe

Zalety bambusowych słomek. Czy powinniśmy je kupować?

Zdecydowanie coraz więcej osób się decyduje na znaczne zmniejszanie ilości wyrzucanego oraz zużywanego plastiku, a do tego każde działanie, które zmierza do ograniczenia produkcji odpadów tego typu ma ogromne znaczenie dla naszego środowiska naturalnego. Nie musimy całkowicie jednak rezygnować z picia napojów poprzez słomkę. Pomysłem świetnym jest zastąpieni rurek plastikowych słomkami ekologicznymi wielokrotnego użytku.

Rozwiązanie eco

Na rynku znajdziemy wiele ekologicznych alternatyw dla zaśmiecających naszą ziemię słomek. Poza produktami wykonanymi z metalu czy też z silikonu, popularność sporą zyskują także słomki bambusowe (https://www.bee.pl/zuzii-bambusowe-slomki-do-picia-z-czyscikiem-10-szt_p1342809.html). Jest to w stu procentach naturalny, a przy tym sposób modny na picie zarówno gorących jak i także zimnych napojów. Bambus to roślina, która nie wymaga stosowania żadnych pestycydów czy też nawozów, a przy tym rośnie w naprawdę bardzo szybkim tempie. Jest trwały oraz twardy. To czyni wszystko z niego materiał idealny właśnie na słomki.

Słomki bambusowe są tylko i wyłącznie wykonane z samego bambusa. Wyrabia się je z jednego kawałka rośliny. Podczas produkcji w ogóle się nie używa żadnych sztucznych dodatków czy też klejów. Po użyciu bambusowej słomki wystarczy ją umyć ręcznie czy też w zmywarce. Kiedy już się ją zużyje, to możemy ją wyrzucić nie tylko do śmietnika na organiczne odpady, ale także równie dobrze do kompostownika.

Zalety bambusowych słomek

Oprócz wyglądu unikalnego, dzięki któremu bambusowe słomki mogą być ozdobą w zasadzie każdego napoju. Mają one niesamowicie wiele plusów, które do gustu przypadną nie tylko osobom, które się troszczą o środowisko.

Na przykład są one całkowicie biodegradowalne. Można je w sposób łatwy utrzymać w czystości, szczególnie jeśli do mycia używać będziemy szczoteczek specjalnych, które przypominają wyciory do butelki. Co więcej butelki są lekkie i szybkoschnące. Czyni to z nich wręcz idealne do wyjść towarzyskich do kawiarni, pubu, czy też na czas podróży. Nadają się także do spożywania napojów różnego rodzaju. Możemy przez nie pić gorącą kawę jak i także zimną wodę. Dzięki swojej szerokości dużej możemy ich używać do picia produktów gęstych takich jak shake’i, koktajle oraz smoothie.

Możemy je już kupić w wielu sklepach stacjonarnych, ale najbezpieczniej można je kupować w sieci. W sieci znajdziemy w zasadzie wszystko. Zatem problemu ze znalezieniem słomek bambusowych także mieć nie będziemy. O to akurat możemy być całkowicie pewni. Pamiętajmy, że są znacznie lepsze od słomek plastikowych.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com