Słomki bambusowe

Zalety bambusowych słomek. Czy powinniśmy je kupować?

Zdecydowanie coraz więcej osób się decyduje na znaczne zmniejszanie ilości wyrzucanego oraz zużywanego plastiku, a do tego każde działanie, które zmierza do ograniczenia produkcji odpadów tego typu ma ogromne znaczenie dla naszego środowiska naturalnego. Nie musimy całkowicie jednak rezygnować z picia napojów poprzez słomkę. Pomysłem świetnym jest zastąpieni rurek plastikowych słomkami ekologicznymi wielokrotnego użytku.

Rozwiązanie eco

Na rynku znajdziemy wiele ekologicznych alternatyw dla zaśmiecających naszą ziemię słomek. Poza produktami wykonanymi z metalu czy też z silikonu, popularność sporą zyskują także słomki bambusowe (https://www.bee.pl/zuzii-bambusowe-slomki-do-picia-z-czyscikiem-10-szt_p1342809.html). Jest to w stu procentach naturalny, a przy tym sposób modny na picie zarówno gorących jak i także zimnych napojów. Bambus to roślina, która nie wymaga stosowania żadnych pestycydów czy też nawozów, a przy tym rośnie w naprawdę bardzo szybkim tempie. Jest trwały oraz twardy. To czyni wszystko z niego materiał idealny właśnie na słomki.

Słomki bambusowe są tylko i wyłącznie wykonane z samego bambusa. Wyrabia się je z jednego kawałka rośliny. Podczas produkcji w ogóle się nie używa żadnych sztucznych dodatków czy też klejów. Po użyciu bambusowej słomki wystarczy ją umyć ręcznie czy też w zmywarce. Kiedy już się ją zużyje, to możemy ją wyrzucić nie tylko do śmietnika na organiczne odpady, ale także równie dobrze do kompostownika.

Zalety bambusowych słomek

Oprócz wyglądu unikalnego, dzięki któremu bambusowe słomki mogą być ozdobą w zasadzie każdego napoju. Mają one niesamowicie wiele plusów, które do gustu przypadną nie tylko osobom, które się troszczą o środowisko.

Na przykład są one całkowicie biodegradowalne. Można je w sposób łatwy utrzymać w czystości, szczególnie jeśli do mycia używać będziemy szczoteczek specjalnych, które przypominają wyciory do butelki. Co więcej butelki są lekkie i szybkoschnące. Czyni to z nich wręcz idealne do wyjść towarzyskich do kawiarni, pubu, czy też na czas podróży. Nadają się także do spożywania napojów różnego rodzaju. Możemy przez nie pić gorącą kawę jak i także zimną wodę. Dzięki swojej szerokości dużej możemy ich używać do picia produktów gęstych takich jak shake’i, koktajle oraz smoothie.

Możemy je już kupić w wielu sklepach stacjonarnych, ale najbezpieczniej można je kupować w sieci. W sieci znajdziemy w zasadzie wszystko. Zatem problemu ze znalezieniem słomek bambusowych także mieć nie będziemy. O to akurat możemy być całkowicie pewni. Pamiętajmy, że są znacznie lepsze od słomek plastikowych.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

>>>

Słomki bambusowe

Słomki bambusowe – czy to dobra alternatywa dla plastiku?

Słomki bambusowe – czy to dobra alternatywa dla plastiku?

Plastikowe słomki, opakowania i butelki, zaśmiecają cały nasz kraj. Coraz więcej osób, jak i firm, stara się być EKO, rezygnując tym samym z reklamówek, ale i plastikowych słomek, które w popularnych restauracjach były dodawane do każdego napoju. Słomki bambusowe – czy są dobrą alternatywą dla plastiku?

Słomki bambusowe – czyli jakie?

Słomki bambusowe, jak sama nazwa na to wskazuje – wykonane są z bambusa. Do ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych chemicznych substancji czy kleju. Jedna słomka powstaje z jednego kawałka bambusa. Bambus z kolei jest rośliną, która bardzo szybko rośnie – nie potrzebuje żadnych nawozów. Na rynku znajdujemy coraz więcej ekologicznych alternatyw dla klasycznych, zaśmiecających oceany słomek – słomki bambusowe to nie tylko naturalne produkty, ale przede wszystkim wielokrotnego użytku. Są bezpieczne zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Zalety słomek bambusowych

Jak można się domyślić, największą zaletą słomek bambusowych jest fakt, iż są one przystosowane do wielokrotnego użytku. Nie musimy wyrzucać bambusowej słomki zaraz po wypiciu napoju – jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale także pozwalające zaoszczędzić nam trochę pieniędzy. Kolejną zaletą słomek bambusowych jest ich niezwykle proste mycie! Wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut, aby taką słomkę umyć. Schnie ona równie szybko.

Bambusowe słomki są trwałe – możemy używać ich przez średnio 6-8 miesięcy. Nie zmieniają smaku napoju ani nie miękną pod wpływem cieczy. Możemy stosować je zarówno do picia zimnych napojów, jak i ciepłych – takich jak herbata czy grzane piwo. Słomki bambusowe są lekkie i możemy zakupić je w różnych rozmiarach – świetnie nadają się na wyjście do kawiarni czy restauracji. Oprócz tego, że są przystosowane do wielokrotnego użytku, są biodegradowalne. Możemy wyrzucać je do kontenera na odpady organiczne.

Słomki bambusowe – czy warto?


Zdecydowanie warto przerzucić się na słomki bambusowe – są one ekologiczne, bezpieczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Nie kosztują wcale dużo. Każdy tak naprawdę krok do przodu w kierunku życia less waste jest ważną i dużą zmianą nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszego środowiska. Właściwości słomek bambusowych powinny doceniać nie tylko prywatne osoby, ale przede wszystkim właściciele restauracji i barów, którzy dodają do napojów miliardy plastikowych słomek dziennie.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

>>>

Słomki bambusowe

Słomki bambusowe – alternatywa dla plastikowych słomek

Już wkrótce lato. Jest to czas drinków, lemoniady oraz owocowych koktajli. Wszystkie powyższe są oczywiście podawane z rurką jednorazową. Na szczęście istnieją także ciekawe alternatywy. Jednym z nich są właśnie wspomniane słomki bambusowe.

Oczywiście przy zamawianiu drinków możemy poprosić o niepodawanie słomki. Jednak to już nie to samo. Gdy brakuje nam słomki, to powinniśmy poprosić o słomkę wielorazową. Tutaj rodzi się pytanie jaką wybrać?

Na jaką słomkę wielorazową się skusić?

Nie tak dawno najpopularniejsze wydawały się być słomki ze stali nierdzewnej. Jednak wiele osób sobie nie potrafi wyobrazić picia ze słomki metalowej. Wydaje się, że mogą one przyjmować temperaturę napojów. W samolocie tego rodzaju słomek nie przewieziemy. Rurki szklane także do nas nie przemawiają. Dzieje się tak z uwagi, że łatwo w nich o uszkodzenie. W związku z tym warto się zdecydować na całkowicie naturalne oraz biodegradowalne słomki z bambusa.

Jakie wrażenia z użytkowania?

Pierwsze spotkanie z wielorazową słomką z bambusa jest naprawdę bardzo miłe. Słomki z bambusa są bardzo wygodne. Najważniejsze jest jednak to, że bambus nie zmienia smaku napoju oraz nie reaguje w żadnym stopniu na temperaturę. Nawet gdy stoimy osiem godzin w wodzie, to nie rozmięka oraz nie wchłania także zbyt dużego płynu. Pewnie może to być kwestia temperatury na dworze, ale słomki schną naprawdę bardzo szybko. Dla pewności trzeba będzie te wszystkie eksperymenty jeszcze sprawdzić w zimie.

Można także kupić słomki o różnych wielkościach. Słomki pokaźniejszych rozmiarów dużo lepiej się sprawdzają do napojów gęstych takich jak koktajle owocowe czy też smoothie. Z kolei słomki bambusowe wąskie nadają się idealnie do lemoniady oraz drinków alkoholowych.

A jak wyczyścić słomki bambusowe?

Wydawać by się mogło, że czyszczenie nie należy do najprzyjemniejszym. Jednak nie w tym przypadku. Będziemy naprawdę zadowoleni. Do słomek bambusowych wielokrotnego użytku najlepiej jest użyć czyścika, który zwykle do zestawu takich słomek jest dołączany. Poza nim wystarczy płyn do naczyń oraz oczywiście ciepła woda. Podobno przy piciu aromatyzowanych mocno napojów przemyć warto słomkę octem. Tak radzi większość producentów. Nie pozostaje nam nic innego jak wypróbować słomki bambusowe. Zdążyliśmy się już przekonać, że słomki plastikowe to naprawdę zło i należy ich unikać jak ognia. Plastik wkrótce zasypie naszą ziemię, a my swoim postępowaniem możemy do tego nie doprowadzić. Postępowanie każdego z nas ma duże znaczenie.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

>>>